Արմեն Գրիգորյանն ու Ղազախստանի դեսպանն անդրադարձել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող տնտեսական ու քաղաքական հարցերի
Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը փետրվարի 25-ին հանդիպել է Հայաստանում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իմանբաև Բոլատ Բարիևիչի հետ:
Ինչպես հայտնում են ԱԽ գրասենյակից, հանդիպման սկզբում դեսպանը բարձր է գնահատել Հայաստանի և Ղազախստանի միջև ինչպես առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման դինամիկան, այնպես էլ մշակութային ու քաղաքական երկկողմ համագործակցությունը: Այս համատեքստում ԱԽ քարտուղարը շեշտել է ՀԱՊԿ-ի և ԵԱՏՄ-ի շրջանակներում համագործակցության օրակարգի անխափան իրականացումը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են  նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ տնտեսական ու քաղաքական հարցերի և վերահաստատել երկկողմ պատրաստակամությունը հարաբերությունների հետագա փոխշահավետ զարգացման համար:

Армен Григорян и посол Казахстана обсудили экономические и политические вопросы, представляющие взаимный интерес
25 февраля секретарь Совета безопасности Армен Григорян встретился с чрезвычайным и полномочным послом Республики Казахстан в Армении Болатом Бариевичем Иманбаевым.
Как сообщили "Арменпресс" в Аппарате Совета безопасности, посол высоко оценил динамику развития торгово-экономических отношений между Арменией и Казахстаном, а также двустороннего культурного и политического сотрудничества. В этом контексте секретарь Совета безопасности подчеркнул не нарушаемую реализацию повестки сотрудничества ОДКБ-ЕАЭС.
В ходе встречи стороны затронули и другие экономические и политические вопросы, представляющие взаимный интерес, подтвердили двустороннюю готовность к дальнейшему взаимовыгодному развитию отношений.