Իսպանիայի Պինտո քաղաքը ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը
Իսպանիայի Պինտո քաղաքի քաղաքապետարանը մարտ ամսվա լիագումար նիստում, որը կայացել է մարտի 26-ին, քաղաքային կարգավորման հարցերի շուրջ միաձայն բանաձև է ընդունել:
Բացի այդ, լիագումար նիստում քաղաքապետարանը միաձայն ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը: Ընդունված բանաձևում ասվում է. «Պինտոյի քաղաքապետարանի լիագումար նիստը 100-րդ տարելիցին ընդառաջ միաձայն հաստատում է Հայոց ցեղասպանության`  20-րդ դարի առաջին ցեղասպանության ճանաչումը, որի ընթացքում սպանվեց 1.5 մլն հայ քաղաքացի, իսկ 2 մլն հայ ստիպված եղավ լքել իր բնակավայրը»:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա  հունվարի վերջին Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչել էր  Իսպանիայի Բուրխասոտ քաղաքի քաղաքային խորհուրդը:

Today, on March 26, the plenary session of the City Council of Pinto, Spain, unanimously recognized the Armenian Genocide, panorama.am reports referring to the press service of the Foreign Ministry of Armenia.
The decision reads as follows: "Plenary session of Pinto City Council unanimously confirms official recognition of the Armenian Genocide and condemns crimes against humanity committed by the Ottoman Turks. This year marks 100th year of the first genocide of the 20th century, during which 1.5 million citizens were massacred and 2 million were forced to leave places of their residence."