ԼՂՀ նախագահը հանդիպել է Անտոնինա Արսլանի հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 18-ին ընդունել է հայկական ծագում ունեցող, հայտնի իտալացի գրող Անտոնիա Արսլանին ևնրան ուղեկցող` Նյու Յորքի համալսարանի պրոֆեսոր Շվոն Նաշ Մարշալին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԿԱ զբոսաշրջության ևպատմական միջավայրի պահպանության վարչության պետ Սերգեյ Շահվերդյանը, արծարծվել են Արցախի կյանքին, Հայրենիք-Սփյուռք կապերին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Արցախում հատուկ հարգանք են տածում Անտոնիա Արսլանի ու նրա ստեղծագործությունների հանդեպ ևբարձր են գնահատում նրա ներդրումը հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման, հայ ժողովրդի մշակույթն ու պատմությունը տարբեր երկրներում ներկայացնելու գործում:

Известная итальянская писательница армянского происхождения приехала в НКР
Президент НКР Бако Саакян принял известную итальянскую писательницу армянского происхождения Антонию Арслан и сопровождающую ее профессора Нью-Йоркского университета Швону Нэш-Маршал, сообщили в пресс-службе президента НКР.
На встрече, в которой принял участие начальник Управления по туризму и охране исторической среды при правительстве НКР Сергей Шахвердян, был обсужден ряд вопросов, касающихся жизни НКР, связей между Родиной и Диаспорой.
Президент Саакян отметил, что в Арцахе с особым уважением относятся к Антонии Арслан и ее произведениям, высоко ценят ее вклад в дело международного признания Геноцида армян и представления в разных странах культуры и истории армянского народа.