Ապրիլի 22-ից 24-ը Լուկաշենկոն կգտնվի Վրաստանում
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ապրիլի 22-ին՝ երկօրյա պետական այցով կմեկնի Թբիլիսի: Այս մասին հայտնում է Վրաստանի նախագահի մամուլի ծաղայությունը:
Պաշտոնական ընդունելության արարողությունը կկայացնա ապրիլի 23-ին՝ Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլիի նստավայրում: Երկու երկրների ղեկավարները կունենան առանձնազրույց, ինչից հետո այն կշարունակվի ընդլայնված կազմով:
Լուկաշենկոն կհանդիպի նաև Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի, Վրաստանի կաթողիկոս-պատրիարք Իլիա 2-րդի հետ և ծաղկեպսակ կդնի Վրաստանի տարածքային ամբողջականության համար զոհվածների հուշարձանին՝ Թբիլիսիի կենտրոնում:
Ուրբաթ օրը՝ ապրիլի 24-ին, նախատեսված է Լուկաշենկոյի այցը Բաթումի, որտեղ նա կհանդիպի Աջարիայի ինքնավար հանրապետության ղեկավար Արչիլ Խաբաձեի հետ, կայցելի տեղական ձեռնարկություններ, ինչպես նաև կմասնակցի համերգի:
Բացի այդ, Լուկաշենկոն ներկա է գտնվելու Բաթումի և Բրեստ քաղաքների եղբայրացման պայմանագրի ստորագրման արարողությունը: Բելառուսի նախագահի այցը կավարտվի ապրիլի 24-ին:

Lukashenko Will be in Georgia from April 22-24
The President of Belarus Alexander Lukashenko will arrive in Tbilisi on April 22 on a two-day state visit, the press service of the President of Georgia informs.
The official welcoming ceremony will be held on April 23 in the residency of the President of Georgia Georgy Margvelashvili. The heads of the two states will have a tête-à-tête meeting, after which talks in an expanded format will be held.
Lukashenko will also meet the Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili and Catholicos-Patriarch of All Georgia Ilia II . On Friday, April 24, Lukashenko’s visit to Batumi is scheduled, where he will meet with the head of the government of Adjara Autonomous Republic Archil Habadze and see the local businesses.