Ապրիլի 22-ից 24-ը Լուկաշենկոն կգտնվի Վրաստանում
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ապրիլի 22-ին՝ երկօրյա պետական այցով կմեկնի Թբիլիսի: Այս մասին հայտնում է Վրաստանի նախագահի մամուլի ծաղայությունը:
Պաշտոնական ընդունելության արարողությունը կկայացնա ապրիլի 23-ին՝ Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլիի նստավայրում: Երկու երկրների ղեկավարները կունենան առանձնազրույց, ինչից հետո այն կշարունակվի ընդլայնված կազմով:
Լուկաշենկոն կհանդիպի նաև Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի, Վրաստանի կաթողիկոս-պատրիարք Իլիա 2-րդի հետ և ծաղկեպսակ կդնի Վրաստանի տարածքային ամբողջականության համար զոհվածների հուշարձանին՝ Թբիլիսիի կենտրոնում:
Ուրբաթ օրը՝ ապրիլի 24-ին, նախատեսված է Լուկաշենկոյի այցը Բաթումի, որտեղ նա կհանդիպի Աջարիայի ինքնավար հանրապետության ղեկավար Արչիլ Խաբաձեի հետ, կայցելի տեղական ձեռնարկություններ, ինչպես նաև կմասնակցի համերգի:
Բացի այդ, Լուկաշենկոն ներկա է գտնվելու Բաթումի և Բրեստ քաղաքների եղբայրացման պայմանագրի ստորագրման արարողությունը: Բելառուսի նախագահի այցը կավարտվի ապրիլի 24-ին:

С 22-24 апреля Лукашенко будет находиться в Грузии
Президент Беларуси Александр Лукашенко вечером 22 апреля приедет в Тбилиси с двухдневным государственным визитом, сообщает пресс-служба администрации президента Грузии в понедельник, 20 апреля.
Официальная церемония приветствия состоится в четверг, 23 апреля, в резиденции президента Грузии Георгия Маргвелашвили. Главы двух стран проведут встречу в формате "один на один", после чего состоятся переговоры в расширенном формате.
Лукашенко также встретится с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили, Католикосом-Патриархом всея Грузии Илией Вторым и возложит венок к Мемориалу павшим в боях за территориальную целостность Грузии на площади Героев в центре Тбилиси.
В пятницу, 24 апреля, запланирована поездка Лукашенко в Батуми, где он встретится с главой правительства Аджарской автономной республики Арчилом Хабадзе, осмотрит местные предприятия, а также посетит концерт.
Кроме того, Лукашенко будет присутствовать на церемонии подписания договора о городах-побратимах между Батуми и Брестом. Президент Беларуси покинет Грузию 24 апреля.