Ճապոնիան, ԱՄՆ-ը, Հարավային Կորեան կբանակցեն Հյուսիսային Կորեայի հարցերի շուրջ
Այսօր Հարավային Կորեայի արտաքին գործերի նախարարությունից հայտարարել են, որ երեքշաբթի օրը Սեուլում Ճապոնիայի, Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների և Հարավային Կորեայի բարձրաստիճան պաշտոնյաների միջև եռակողմ բանակցություններ տեղի կունենան, որի ընթացքում կքննարկվեն Հյուսիսային Կորեայի ընթացիկ զարգացումների վերաբերյալ հարցերը: Այս մասին հայտնում է Sputnik News-ը:
Երկօրյա բանակցությունների ընթացքում կքննարկվեն Հյուսիսային Կորեայում վերջերս տեղի ունեցող իրադարձությունների և դրանից բխող մարտահրավերների հարցերը:
Նախարարության հայտնած տեղեկությունների համաձայն՝ խորհրդակցություններ կլինեն նաև նյութական առաջընթացի տարբեր ձևերի վերաբերյալ՝ Հյուսիսային Կորեայի միջուկային հիմնախնդրի ճնշման և երկխոսության առումով:

Japan, US, South Korea to Have Discussions on North Korea
On Friday South Korean Foreign Ministry announced that trilateral talks between high-ranking officials of Japan, the United States and South Korea on current developments in North Korea will start on Tuesday in Seoul, reports Sputnik News.
Assessments of recent situations in North Korea and its threats will be discussed during these two-day talks.
According to Ministry they will also have consultations on various ways for substantive progress which refers to the North Korean nuclear issue in terms of deterrence, pressure and dialogue.