Մայիսի 25-ին Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ժան Կլոդ Յունկերը հանդիպել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դեյվիդ Քեմերոնին։ Հաջորդ օրը՝ մայիսի 26-ին, նախատեսված է հանդիպում Եվրահանձնաժողովի նախկին նախագահ Ժոզե Մանուել Բարոզուի հետ։
Մայիսի 27-ին տեղի կունենա Պաղեստինի դոնորների հանդիպումը, որին կմասնակցի նաև ԵՄ գերագույն հանձնակատար Ֆեդերիկա Մոգերինին։
Մայիսի 27-ին կգումարվի Եվրախորհրդարանի պլենար նստաշրջան։ Նստաշրջանի ընթացքում ելույթով հանդես կգա ՄԱԿ Գլխավոր քարտուղար Բան Գի Մունը։ Նախապատրաստական աշխատանքներ կանցկացվեն հունիսի 7-8-ին նախատեսվող «Մեծ յոթնյակի» հանդիպման համար։
Մայիսի 28-ին տեղի կունենա Եվրոպական հարևանության քաղաքականության երկրների քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հանդիպում, որին կմասնակցեն նաև ԵՄ գերագույն հանձնակատար Ֆեդերիկա Մոգերինին և Եվրոպական հարևանության քաղաքականության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով ԵՄ հանձնակատար Յոհաննես Հանը։
Մայիսի 28-ին ԵՄ հանձնակատար Յոհաննես Հանը Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամում հանդես կգա ելույթով ՝ վերաբերող Արևելյան գործընկերությանը։ Նույն օրը նա կմասնակցի նաև ԵՀՔ Հարավային հարևանության քաղաքացիական հասարակության ֆորումի հանդիպմանը։

On May 25, the President of the European Commission Jean-Claude Juncker met with UK Prime Minister David Cameron. The next day, on May 26, he received José Manuel Barroso, the former President of the European Commission.
On May 27, Palestinian Donors Conference will take place in Brussels with the participation of EU High Representative Federica Mogherini. .
European Parliament plenary session will be held on May 27. Address by Secretary-General of the United Nations Ban Ki-moon is scheduled. Preparation of the G7 Summit (7-8 June) is also on the agenda.
On May 28, the Second Southern Neighborhood Civil Society Forum will take place in Brussels. Federica Mogherini and Johannes Hahn are to take part in the event.
The same day EU Commissioner Johannes Hahn delivers a speech on the Eastern Partnership at Konrad-Adenauer-Stiftung in Brussels.