ԼՂՀ Նախագահին հրավիրել են Լոնդոն
Լոնդոնում հուլիսի 7-ին Chatham House-ը կազմակերպելու է բանավեճ-քննարկում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն, տարածաշրջանային անվտանգություն և տարածաշրջանում տարբեր դերակատարների հարաբերություններ թեմայով:
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նույնպես հրավեր է ստացել մասնակցելու քննարկմանը, որի ժամանակ վերջինս հակիրճ զեկույց կներկայացնի  ԼՂՀ ներքին քաղաքական իրավիճակի, ինչպես նաև  կներկայացնի իր տեսակետը տարածաշրջանային անվտանգության  և տարածաշրջանային խաղացողների վերաբերյալ: Նախագահի զեկուցին կհաջորդի հարց ու պատասխան քննարկումը:
Chatham House-ը միջազգային հարաբերությունների թագավորական ինստիտուտ է, որը հայտնի է որպես բրիտանական վերլուծական կետրոն միջազգային հարաբերությունների ոլորտում:

President of Nagorno-Karabakh Republic Is Invited to London
Chatham House will hold a debate on the situation around Nagorno-Karabakh Republic, regional security and relations between the various actors on 8 July in London.
President of Artsakh Republic Bako Sahakyan is invited to the event to  have a brief on the domestic political situation and share his views on regional security and relations among the different players involved. After the introductory remarks of the President  an hour for questions and discussion will follow.
Chatham House is the Royal Institute of International Affairs, known as the British analytical center in the field of international relations.