Բրազիլիան «հանուն ֆուտբոլի փրկության» հատուկ խորհուրդ է ստեղծել
Բրազիլիայի ֆուտբոլի ասոցիացիան հատուկ մրցավարների խորհուրդ է ստեղծել, որը պարտությունների շարքից հետո պետք է փորձի հետ բերել բրազիլական թիմի երբեմնի լավ մարզավիճակը և կրկին հաղթանակներ ապահովի ֆուտբոլիստների համար:
Ինչպես հայտնում է BBC-ն, մրցավարներից սպասում են կրած անհաջողությունների հստակ վերլուծություն, ինչպես նաև հետագա գործողությունների պլան:
Հիշեցնենք, որ անցյալ տարվա Աշխարհի առաջնության կիսաեզրափակչում Բրազիլիայի հավաքականը խայտառակ 1:7 հաշվով պարտություն էր կրել գերմանացիներից՝ չնայած այն հանգամանքին, որ Բրազիլիան հինգ անգամ աշխարհի չեմպիոն է եղել՝ ավելի շատ, քան ցանկացած ուրիշ երկրի հավաքական:

В Бразилии создали совет тренеров для "спасения футбола"
Бразильская футбольная ассоциация создала совет из тренеров, работавших со сборной в последние годы, чтобы улучшить результаты команды после ряда поражений, сообщает BBC.
Как отметили в руководстве федерации, от тренеров ждут анализа неудач и плана, который позволил бы сборной вновь начать выигрывать.
В прошлом году в полуфинале чемпионата мира бразильская команда потерпела сокрушительное поражение от немецких спортсменов в домашнем матче - 1:7.
В минувшее воскресенье бразильцы не смогли обойти сборную Парагвая в 1/4 финала Кубка Америки по футболу: в серии пенальти парагвайцы переиграли соперников 4:3.