70 հայ միացել է «Իսլամական պետության» դեմ պայքարող քրդական ուժերին
Սիրիայում և Իրաքում «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման դեմ պայքարող քրդական ուժերին միացել են նաև հայերը, տեղեկացնում է ARANews-ը:
Հայ զինյալներից մեկը՝ Բարխոդան մականունով, ARA News-ի հետ զրույցում նշել է, որ ինքը երկու տարի է, ինչ եկել է Սիրիա և միացել է Ժողովրդական պաշտպանության քրդական ուժերին: «Ես 55 տարեկան եմ: Ես Սիրիա եմ եկել 70 հայ երիտասարդների հետ, և մենք միացել ենք քրդականան ուժերին ավելի քան երկու տարի առաջ: Մենք այստեղ կռվում ենք, պաշտպանելու հայ բնակչությանն «Իսլամական պետության» ծայրահեղականությունից, սակայն մենք տարբերություն չենք դնում արաբների, քրդերի, քրիստոնյաների և մուսուլմանների միջև»,- ասել է նա:

70 Armenians Joined Kurdish Forces in the Fight Against ISIS
Among different nationalities, Armenians have also joined the Kurdish forces in Syria and Iraq for fighting against the Islamic State terrorist group, ARA News reports.
One of the Armenian fighters, nicknamed Barkhodan, in a talk with ARA News said that it is two years he came to Syria and joint the Kurdish forces of the People’s Protection Units.
"I am 55 years old, I came to Syria along with 70 Armenian young men, and we joined the ranks of the YPG more than two years ago. We are fighting here in defense of the Armenian people from the risk of IS extremists, we do not differentiate between Arabs, Kurds, Christians and Muslims," he said.