Հայկական տարազների տոն՝ «Երևան Տարազ ֆեստ»
Այսօր՝ օգոստոսի 5-ին, ժամը 19:00-22:00-ն Հյուսիսային պողոտայում տեղի կունենա «Երևան Տարազ ֆեստ» միջոցառումը, որն անցկացվում է «Երևանյան ամառ 2015» եռամսյա միջոցառումների ծրագրի շրջանակներում, - հայտնում է tomsarkgh.am-ը:
Հյուսիսային պողոտայում տեղակայված տաղավարներում, փառատոնի խորհրդին համահունչ, կներկայացվեն Երևանի պատմության թանգարանի, Մեգերյան կարպետ-թանգարանի ցուցանմուշները, Անահիտ Սիմոնյան նորաձևության տան, ինչպես նաև մի շարք անհատ ստեղծագործողների աշխատանքները: «Մարաշլեան» ֆոտո ատելիեն էլ կներկայանա առանձին տաղավարով, որում բոլոր ցանկացողները կարող են լուսանկարվել:
Փառատոնի շրջանակում տեղի կունենա հագուստների ցուցադրություն, որի ընթացքում կներկայացվեն Տերյան մշակույթի կենտրոնի, ինչպես նաև դիզայներ Արամ Նիկոլյանի տարազների հավաքածուները:

Celebrate Today "Yerevan TARAZ Fest "
According to Yerevan Municipality Press Service, on August 5, a festival of Armenian National Folk clothes "Yerevan TARAZ Fest" will take place from 19.00 - 22.00 in Northern Avenue.
The first festival of Armenian Taraz is held in the framework of the three-month event "Yerevan Summer 2015", organized with the support of "Teryan Cultural Center".
The special pavilions in Northern Avenue will feature exhibits of the Museum of History of Yerevan, as well as the museum of carpets Megerian, and others.