Ադրբեջանում մեկնարկել է խորհրդարանական ընտրություններում թեկնածուների առաջադրման գործընթացը
Համաձայն Ադրբեջանի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կողմից սահմանված ժամանակացույցի՝ Ադրբեջանում մեկնարկել է թեկնածուների առաջադրման գործընթացը:
Ըստ ժամանակացույցի՝ ընտրությունների համար թեկնածուների գրանցման վերաբերյալ անհրաժեշտ փաստաթղթերը պետք է ներկայացվեն Ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովներին սեպտեմբերի 12-ից մինչև հոկտեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում:
Նախընտրական քարոզարշավը կմեկնարկի հոկտեմբերի 9-ին և կավարտվի հոկտեմբերի 31-ին ժամը 08.00-ին: Այս մասին հայտնում է trend.az-ը:
Խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման և դրանց դիտարկման հետ կապված փաստաթղթերը պետք է ներկայացվեն Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով հոկտեմբերի 22-ին:

В Азербайджане началось выдвижение кандидатов на парламентские выборы
В соответствии с календарным планом, принятым на заседании Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Азербайджана в субботу, в стране дан старт выдвижению кандидатов в депутаты.
Согласно календарному плану, избирательные документы, необходимые для регистрации кандидатов в депутаты, должны быть представлены в Окружные избирательные комиссии (ОИК) с 12 сентября до 18:00 2 октября.
Предвыборная агитационная кампания начнется девятого октября и завершится в 08:00 31 октября. Об этом сообщает trend.az.
Документы, связанные с процессом наблюдения за парламентскими выборами, должны быть представлены в ЦИК с 22 октября.