Օբաման՝ սերուցքային պանրով օղաբլիթների նկատմամբ իր սիրո մասին
ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման «Ֆորվարդ» ամսագրին տված հարցազրույցում խոստովանել է, որ սիրում է խաշխաշով և սերուցքային պանրով օղաբլիթներ:
Հարցազրույցը նվիրված էր Իրանի միջուկային ծրագրի քննարկմանը և ԱՄՆ-ի ու Իսրայելի փոխհարաբերություններին:
Հարցազրույցի վերջում պարբերականի գլխավոր խմբագիրը Օբամային խնդրել է պատասխանել իր դուստրերից մեկի հարցին, թե պետության ղեկավարը ինչով է նախընտրում օղաբլիթները:
«Ես միշտ խաշխաշի երկրպագու եմ եղել»,- նշել է նախագահը: Նա ափսոսանքով նշել է, որ իր սիրելի հացաբուլկեղենի արտադրամասը փակվել է:
Լրագրողուհու հարցին՝ ինչո՞վ է նախագահը սիրում ուտել օղաբլիթները, նա պատասխանել է, որ նախընտրում է սերուցքային պանիր:

Обама рассказал о своей любви к бубликам со сливочным сыром
Президент США Барак Обама в интервью с журналом "Форвард" признался, что любит бублики с маком и сливочным сыром, передает gazeta.ru.
Интервью было посвящено обсуждению ядерной программы Ирана и взаимоотношениям США и Израиля.
В конце беседы главный редактор издания попросила Обаму ответить на вопрос одной из ее дочерей о том, какую обсыпку на бубликах тот предпочитает.
"Я всегда был поклонником мака", -  ответил президент. Он выразил сожаление, что закрылась его любимая пекарня.
На вопрос журналистки, с чем именно глава государства любит есть бублики, он рассказал, что предпочитает сливочный сыр.