ԼՂՀ ՊԲ. Պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է
Օգոստոսի 31-ին և լույս սեպտեմբերի 1-ին հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 120 անգամ, տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներից՝ հայ դիքրապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1200 կրակոց, այդ թվում` 230 կրակոց 60, 82 և 120 միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 և ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից, ինչպես նաև մեկ կրակոց` TP-107 հրթիռահրետանային կայանքից:
Լեռնային Ղարաբաղի պաշտպանության նախարարության փոխանցմամբ՝ առաջապաh ստորաբաժանումների պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:
«Առաջնային գծի ողջ երկայնքով հայկական ուժերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն», - ասված է Ղարաբաղի ռազմական գերատեսչության հաղորդագրությունում։

Армия обороны НКР пресекла активность ВС Азербайджана
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил 31 августа и в ночь на 1 сентября было зафиксировано порядка 120 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
За указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового и артиллерийского оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 1200 выстрелов, в том числе 230 выстрелов - из 60, 82 и 120-миллиметровых минометов и гранатометов типа РПГ-7, АГС-17, 1 выстрел - из ракетно-артиллерийской установки типа TP-107.
В результате ответных действий передовых подразделений Армии обороны НКР активность противника была подавлена.