Արցախ նախագահն այցելել է հարավարևելյան սահմանագծերից մեկը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 14-ին այցելել է հանրապետության հարավարևելյան սահմանագծերից մեկը, ծանոթացել այնտեղ տիրող իրավիճակին և զինվորների ծառայության ընթացքին, հայտնում է Նախագահի պաշտոնական կայքը:
Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել զինվորներին` երկրի սահմաններն անսասան պահելու, բարձր մարտական ոգի և հայրենասիրություն ցուցաբերելու համար՝ ընդգծելով, որ զինված ուժերի մարտունակության հետևողական բարձրացումը եղել է և կմնա պետության առջև ծառացած կարևորագույն խնդիրներից մեկը:
Նախագահին ուղեկցում էին ԼՂՀ փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարարության հանրային խորհրդի մի խումբ անդամներ, պաշտոնատար այլ անձինք:

On 14 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited a section on the republic's south-eastern borderline, got acquainted with the situation and course of the service, official page of President reports.
Bako Sahakyan expressed gratitude to the soldiers for keeping the country's borders steadfast, showing high military spirit and patriotism underlining that consistent increase of the armed forces' combat readiness would continue to be among the most significant issues the state faced.
NKR vice premier Arthur Aghabekyan, defense minister Levon Mnatsakanyan, a group of members of the RA Defense ministry's Public Council and other officials accompanied the President during the visit.