Նախագահը Վաշինգտոնում հանդիպումներ է ունեցել հայկական կազմակերպությունների և համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Վաշինգտոնում հանդիպումներ է ունեցել «Ամերիկայի հայկական համագումար» կազմակերպության ղեկավար անդամների, «Հայ դատի» գրասենյակի և ԱՄՆ արևելյան ափի ՀՅԴ ղեկավարության հետ: Հանրապետության Նախագահը ողջունել և կարևորել է համահայկական նշանակության հարցերով Միացյալ Նահանգներում մշտապես զբաղվող հայկական կազմակերպությունների գործունեությունը, բարձր գնահատել նրանց դերը նաև հայ-ամերիկյան հարաբերությունների զարգացման և ամրապնդման գործում, քննարկել վերոնշյալ կազմակերպությունների ընթացիկ գործունեությանը, նաև` դրանց հեռանկարին վերաբերող հարցեր` նկատի առնելով արագ փոփոխվող աշխարհում ի հայտ եկող նոր իրողություններն ու մարտահրավերները, որոնք պահանջում են նորովի, համարժեք մոտեցումներ ու գործողություններ: Սերժ Սարգսյանը ներկայացրել է ԱՄՆ իր աշխատանքային այցի ընթացքում ունեցած հանդիպումներն ու ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի 70–րդ նստաշրջանում ունեցած ելույթի հիմնական շեշտադրումները, Ադրբեջանի կողմից հատկապես վերջին օրերին հրադադարի խախտման հետևանքով հայ-ադրբեջանական սահմանին և Լեռնային Ղարաբաղի հետ շփման գծում առաջացած լարված իրավիճակը, նաև պատասխանել հանդիպման մասնակիցներին հետաքրքրող հարցերին:
Վերոնշյալ հանդիպումների ժամանակ անդրադարձ է եղել Մերձավոր Արևելքում տիրող իրավիճակին: Հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչները շնորհակալություն են հայտնել Հանրապետության Նախագահին` սիրիահայության աջակցության խնդիրների լուծումը պետական հոգածության ներքո պահելու, Հայաստանում մեր հայրենակիցներին ապաստան տալու, նաև Սիրիայում նրանց հնարվորինս աջակցություն ցուցաբերելու համար:
Սեպտեմբերի 30–ի երեկոյան Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ԱՄՆ–ում ՀՀ դեսպանությունում հանդիպում կունենա նաև ԱՄՆ հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

President has Meetings with Representatives of Armenian Organizations and Armenian Community in Washington
On September 30, President Serzh Sargsyan had meetings in Washington with the executives of the Armenian Assembly of America and with the leadership of the Armenian National Committee of America and the ARF representatives of the U.S.A. East Coast, official page of President reports.
Armenia’s president welcomed and attached importance to the activities of the American-Armenian organizations which have always been engaged in dealing with issues of Pan-Armenian importance, discussed the current activities of the aforementioned organizations and also issues pertaining to their prospects, taking into account the new realities and challenges emerging in the rapidly changing world that require fresh, adequate approaches and actions.
Serzh Sargsyan presented the meetings he had had during his working visit to the U.S. and the main points of his address at the 70th session of the UN General Assembly, touched upon the tensions at the Armenian-Azerbaijani border and at the contact line with Nagorno-Karabakh caused especially by recent ceasefire violations of Azerbaijan, and also responded to questions from the participants.
During the aforementioned meetings, the parties reflected upon the situation in the Middle East. The representatives of the Armenian organizations thanked the Armenian president for showing a caring attitude towards the issues to support Syrian-Armenians, giving shelter to our compatriots in Armenia and also for trying his best to support Armenians in Syria.
On the evening of September 30, President Serzh Sargsyan will also meet with representatives of the American-Armenian community at the Embassy of the Republic of Armenia in the U.S.A.