Հայաստանի և Բրազիլիայի միջև մուտքի արտոնագրային ռեժիմը վերացվել է
Ուժի մեջ է մտել Հայաստանի և Բրազիլիայի միջև մուտքի արտոնագրային ռեժիմը վերացնելու մասին համաձայնությունը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջը:
Ըստ Հայաստանի Հանրապետության և Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության Կառավարությունների միջև ձեռք բերված համաձայնության՝ ս.թ. նոյեմբերի 25-ից Հայաստանի և Բրազիլիայի քաղաքացիները միմյանց տարածք մուտք գործելու, դուրս գալու, տարանցիկ անցնելու և գտնվելու համար ազատվում են մուտքի արտոնագիր ձեռք բերելու պահանջից՝ 90 (իննսուն) օրը չգերազանցող ժամկետով, որը կարող է երկարաձգվել մինչև 90 (իննսուն) օր՝ պայմանով, որ գտնվելու ընդհանուր ժամկետը չգերազանցի 180 (հարյուր ութսուն) օրը 12 (տասներկու) ամսվա ընթացքում:

Agreement on visa-free regime between Armenia and Brazil entered into force on November 25, the Foreign Ministry of Armenia wrote on its Facebook.
In accordance with the agreement between the governments of Armenia and Brazil, the citizens of both countries are mutually exempt from visa requirements for entry, exit and transit.
The citizens of the countries in the territory of Brazil and Armenia can stay up to 90 days which can be extended for another 90 days, provided that the duration of stay does not exceed 180 days in a calendar year.