Հայաստանի և Բրազիլիայի միջև մուտքի արտոնագրային ռեժիմը վերացվել է
Ուժի մեջ է մտել Հայաստանի և Բրազիլիայի միջև մուտքի արտոնագրային ռեժիմը վերացնելու մասին համաձայնությունը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջը:
Ըստ Հայաստանի Հանրապետության և Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության Կառավարությունների միջև ձեռք բերված համաձայնության՝ ս.թ. նոյեմբերի 25-ից Հայաստանի և Բրազիլիայի քաղաքացիները միմյանց տարածք մուտք գործելու, դուրս գալու, տարանցիկ անցնելու և գտնվելու համար ազատվում են մուտքի արտոնագիր ձեռք բերելու պահանջից՝ 90 (իննսուն) օրը չգերազանցող ժամկետով, որը կարող է երկարաձգվել մինչև 90 (իննսուն) օր՝ պայմանով, որ գտնվելու ընդհանուր ժամկետը չգերազանցի 180 (հարյուր ութսուն) օրը 12 (տասներկու) ամսվա ընթացքում:

Между Арменией и Бразилией вступил в силу безвизовый режим
Соглашение о безвизовом режиме между Арменией и Бразилией вступило в силу с 25 ноября, говорится в сообщении МИД Армении на Facebook.
В соответствии с соглашением между правительствами Армении и Бразилии, граждане обеих стран взаимно освобождаются от визовых требований для въезда, выезда, транзита.
Граждане стран могут оставаться на территории Бразилии и Армении на срок до 90 дней, который может быть продлен еще на 90 дней, с условием, что продолжительность пребывания не превысит 180 дней в календарном году.