Թուրքիայում կկայանա Գերագույն ռազմական խորհրդի նիստ
Այսօր Անկարայում Գերագույն ռազմական խորհրդի նիստ է տեղի ունենալու: Այս մասին հայտնում է haqqin.az-ը՝ հղում անելով թուրքական լրատվամիջոցներին:
Նիստին մասնակցելու են վարչապետ Ահմեդ Դավութօղլուն, Թուրքիայի զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի ղեկավար, գեներալ Հուլուսի Աքյարը, պաշտպանության նախարար Իսմեթ Յիլմազը: Նիստին մասնակցելու են նաև բանակի գեներալներ և ծովակալներ:
Գերագույն ռազմական խորհրդի նիստի շրջանակներում քննարկվող գլխավոր թեման լինելու է պետության սահմանների անվտանգությունը, ինչպես նաև ռուսական ինքնաթիռի խոցման հետևանքով առաջացած ճգնաժամը, Բաշար Ասադի բանակի և դաշնակիցների ռազմական գործողություններն այն տարածաշրջանում, որտեղ թուրքմեններ են ապրում: Քննարկվելու է նաև ԻՊ-ի և Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության դեմ պայքարը:

Турция: состоится заседание Высшего военного совета
Сегодня в Анкаре состоится заседание Высшего военного совета Турции, сообщает haqqin.az со ссылкой на турецкие СМИ.
В заседании, которое пройдет в Генеральном штабе турецкой армии, примут участие премьер-министр Ахмет Давутоглу, начальник Генштаба генерал армии Хулуси Акар, министр национальной обороны Исмет Йылмаз. В мероприятии примут участие генералы армии и адмиралы.
Основными вопросами на Совете будут безопасность границ страны, а также кризис, возникший после того, как был сбит российский самолет, нарушивший турецкие границы, военные операции армии Башара Асада и союзников в регионе, где проживают туркманы, борьба против ПКК, ИГИЛ и др, сообщает новостной портал.