Հանրաքվեի մասնակիցների ընդհանուր թիվն է` 2.551.682
ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի քվեարկության օրվանից 10 օր առաջ ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված հանրաքվեի մասնակիցների ընդհանուր թիվն է` 2.551.682, որից
- այլ համայնքի հաշվառում ունեցող, ըստ հաշվառման վայրի հանրաքվեի մասնակիցների ցուցակից ժամանակավորապես հանված և ըստ քվեարկելու օրը գտնվելու վայրի հանրաքվեի տեղամասի քվեարկողների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 7369.
- ՀՀ-ում հաշվառում չունեցող, քվեարկության օրը ՀՀ-ում գտնվելու վայրի մոտակա հանրաքվեի տեղամասի քվեարկողների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 86.
-քվեարկության օրը հանրաքվեի տեղամասեր գործուղվող, իրենց հաշվառման վայրի քվեարկողների ցուցակից հանված և հանրաքվեի տեղամասում քվեարկող ոստիկաների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 0.
- ստացիոնար բուժում իրականացնող բժշկական հաստատությունում քվեարկությանը մասնակցող քվեարկողների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 91:
ՀՀ ոստիկանությունը հիշեցնում է, որ ի կատարումն ՀՀ ընտրական օրենսգրքի 6-րդ հոդվածի 8-րդ մասի` ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի ժամանակ` քվեարկության օրվանից առաջ 30-րդ, 20-րդ, 10-րդ և քվեարկության նախորդ օրը ՀՀ ոստիկանությունը հրապարակում է ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված քվեարկությանը մասնակցելու իրավունք ունեցող անձանց ընդհանուր թիվը` նշելով նաև յուրաքանչյուր լրացուցիչ ցուցակում ընդգրկված մասնակիցների թիվը:

Число участников конституционного референдума в Армении - 2.551.682
Во исполнение части 8 статьи 6 Избирательного кодекса Республики Армения, во время Референдума по конституционным поправкам - за 30, 20, 10 дней до проведения голосования и в день, предшествующий проведению голосования, - Полиция РА публикует общее число избирателей, включенных в Регистр избирателей Республики Армения, с указанием также числа избирателей, включенных в каждый дополнительный список, сообщает пресс-служба Полиции Армении.
Отмечается, что из общего числа избирателей:
– избиратели, состоящие на учете в другом муниципалитете, временно изъятые из списка избирателей по месту учета и включенные в дополнительный список избирателей избирательного участка по месту их нахождения в день проведения голосования - 7369;
– избиратели, не состоящие на учете в Республике Армения, включенные в дополнительный список избирателей  ближайшего избирательного участка по месту их нахождения в Республике Армения в день проведения голосования - 86;
– служащие полиции, командируемые в день проведения голосования в избирательные участки, исключенные из списка избирателей по месту их учета, включенные в дополнительный список  голосующих на избирательном участке - 0;
– избиратели, участвующие в голосовании в медицинском учреждении, осуществляющем стационарное лечение - 91.