Վրաստանում ԻՊ-ի հետ կապի մեջ կասկածվող 4 քաղաքացի է ձերբակալվել
Վրաստանում ձերբակալվել են չորս քաղաքացիներ, որոնք կասկածվում են «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման հետ կապեր ունենալու մեջ։ Ինչպես հայտնում է ТАСС գործակալությունը, այս մասին հայտարարել են տեղի հեռուստաընկերությունները` հղում անելով իրավապահ մարմիններին:
Վրացական լրատվամիջոցների տեղեկություններով ձերբակալվածների մոտից առգրավվել են նռնակներ, զենքեր և ԻՊ-ի դրոշը: Իրավապահները դեռ պաշտոնապես չեն հաստատել տեղեկությունը:
Նախօրեին Վրաստանի պետական անվտանգության ծառայության ղեկավարի տեղակալ Լևան Իզորիան հայտարարել էր, որ վերջին տվյալներով Սիրիայում Վրաստանի 50 քաղաքացի կա:

В Грузии задержаны четверо граждан страны, подозреваемые в связях с ИГ
На западе Грузии задержаны четверо граждан страны, подозреваемые в связях с террористической группировкой "Исламское государство". Как передает ТАСС, об этом сообщили местные телеканалы со ссылкой на источники в правоохранительных органах.
По данным грузинских телеканалов, у задержанных изъяты гранаты, автоматы и флаг ИГ. Официального подтверждения этой информации от правоохранительных органов не было.
Накануне заместитель руководителя Службы государственной безопасности Грузии Леван Изория заявил, что, по последним данным, "в Сирии находятся около 50 граждан Грузии".
После происшедших 13 ноября терактов в Париже в Грузии приняты усиленные меры безопасности в аэропортах и на границе страны, усилен личный состав пограничной полиции.