Քեմերոնը և Տուսկն առաջընթաց են արձանագրել ԵՄ-Մեծ Բրիտանիա երկխոսության մեջ
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դեյվիդ Քեմերոնը և Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկը առաջընթաց են արձանագրել ԵՄ-ին Մեծ Բրիտանիայի անդամության պայմանների վերանայման հարցում: Այս մասին ասվում է բրիտանական կառավարության կայքում:
«Վարչապետն ու Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկը քննարկել են Մեծ Բրիտանիայի անդամակցության պայմանների փոփոխության հարցը ԵՄ-Թուրքիա գագաթաժողովից հետո երկկողմ հանդիպման ժամանակ: Նրանք համաձայնել են, որ մենք շարունակում ենք լավ առաջընթացի հասնել: Չնայած վարչապետի՝ Եվրոպական խորհրդի նախագահին հղված նամակում նշվում է, որ մի ոլորտը բարդ է մյուսից՝ լուծումներ փնտրելու և բոլոր 4 ուղղություններով բարեփոխումները համաձայնեցնելու բանակցությունները ԵՄ անդամ-պետությունների հետ շարունակվում են»,- ասվում է հաղորդագրությունում:
Նշվում է, որ ԵՄ անդամ բոլոր երկրները ԵՄ-ին Մեծ Բրիտանիայի անդամության պայմանների վերանայումը կքննարկեն հաջորդ ամիս Եվրոպական խորհրդի նիստի ժամանակ:

Кэмерон и Туск отметили прогресс в диалоге по членству Британии в ЕС
Премьер-министр Великобритании Дэвид Кэмерон и председатель Европейского совета Дональд Туск констатируют прогресс на переговорах по пересмотру условий членства Великобритании в ЕС, передает РИА Новости.
"Премьер-министр и председатель Европейского совета Дональд Туск обсудили вопрос об изменении условий членства Британии на двусторонней встрече после саммита ЕС-Турция. Они согласились, что мы продолжаем добиваться хорошего прогресса. Хотя одни сферы сложней других, переговоры по поиску решений и согласованию реформ по всем четырем направлениям, означенным премьером в его письме председателю Европейского совета, с государствами-членами ЕС продолжаются", - говорится в сообщении канцелярии премьера.
Отмечается, что все лидеры стран ЕС полноценно обсудят вопрос о пересмотре условий членства Великобритании в ЕС на заседании Европейского совета в следующем месяце.