Թուրքիայի խորհրդարանը վստահություն է հայտնել կառավարության նոր կազմին
Թուրքիայի խորհրդարանը վստահության քվե է հայտնել երկրի նոր կառավարությանը, փոխանցում է ТАСС-ը: Թուրքիայի 64-րդ կառավարությունը ձևավորել է վարչապետ Ահմեթ Դավութօղլուն: Նոր կառավարության հաստատման օգտին քվեարկել է խորհրդարանի 550 պատգամավորներից 315-ը:
Նոյեմբերի 1-ին կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում Դավութօղլուի գլխավորած «Արդարություն և զարգացում» կուսակցությանը հաջողվեց վերադարձնել միայնակ կառավարություն կազմելու իրավունքը: Ներկայիս կառավարությունը, Սահմանադրության համաձայն, պետք է աշխատի առաջիկա 4 տարիներին:

Парламент Турции утвердил состав правительства Давутоглу
Депутаты турецкого парламента вынесли вотум доверия новому правительству республики. Голосование состоялось в меджлисе, передает ТАСС.
64-й кабинет министров сформирован премьером Ахметом Давутоглу. В поддержку нового правительства высказались 315 из 550 депутатов.
По итогам досрочных парламентских выборов, 1 ноября Партия справедливости и развития, председателем которой является Давутоглу, вернула себе правящий статус и право самостоятельно формировать кабинет. Нынешнее правительство по конституции будет работать ближайшие четыре года.