Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալը ԵՄ-ից կլինի անդարձ. Օլանդ
Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը նախազգուշացրել է, որ Եվրամիությունից դուրս գալու մասին հանրաքվեի հաջողության պարագայում Միացյալ Թագավորությունը կարող է զրկվել եվրոպական շուկայի հասանելիությունից:
«Եթե ընտրությունը կատարվի ԵՄ-ից դուրս գալու օգտին, ապա դա կլինի անդարձ։ Մեծ Բրիտանիայի համար լուրջ ռիսկ կլինի կորցնել մուտքը միասնական շուկային և այն ամենին, ինչ տեղի է ունենում եվրոպական տնտեսական գոտում: Բոլորը պետք է այդ մասին տեղեկացված լինեն»,- ասել է Օլանդը:
Մեծ Բրիտանիայի ԵՄ-ի անդամության հանրաքվեն տեղի կունենա հինգշաբթի: Համաձայն վերջին հարցումների` Brexit-ի հակառակորդների թիվը մի փոքր գերազանցում է նրա կողմնակիցների թիվը:

Олланд: выход Великобритании из ЕС будет необратимым
Если Великобритания примет решение о выходе из Евросоюза, это будет необратимо, считает президент Франции Франсуа Олланд, передает РИА Новости.
"Если выбор будет сделан в пользу выхода из ЕC… это будет необратимо… Будет очень серьезный риск для Великобритании потерять доступ к единому рынку и ко всему, что происходит в Европейской экономической зоне. Все должны быть об этом осведомлены", - заявил Олланд.
Референдум о членстве Великобритании в ЕС состоится в четверг. Согласно данным последних опросов, количество противников Brexit немного превышает число его сторонников.