Վերջին տարիներին հայ-բուլղարական քաղաքական երկխոսությունը նկատելիորեն ակտիվացել է. Սերժ Սարգսյան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բուլղարիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Գեորգի Կարաստամատովին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Հանրապետության Նախագահը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Կարաստամատովին` հայ-բուլղարական հարաբերությունների հետևողական զարգացման գործում նրա ունեցած անձնական ներդրման համար, ընդգծելով, որ վերջին տարիներին երկու երկրների միջև նկատելիորեն ակտիվացել է քաղաքական երկխոսությունը, որը ամուր հիմք և երաշխիք է բոլոր ոլորտներում միջպետական հարաբերությունների զարգացման ու ամրապնդման համար: Սերժ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ Բուլղարիայի հաջորդ դեսպանը նույնպես ջանք չի խնայի երկու բարեկամ երկրների հարաբերությունների խորացման և մի շարք ուղղություններով փոխշահավետ համագործակցության զարգացման համար: Հանրապետության Նախագահը հաջողություններ է մաղթել Գեորգի Կարաստամատովին հետագա գործունեության մեջ:
Դեսպան Կարաստամատովը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ Նախագահին՝ իր գործունեությունը բարձր գնահատականի արժանացնելու, ինչպես նաև Հայաստանում դիվանագիտական առաքելության իրականացման ամբողջ ժամանակաշրջանում իրեն ցուցաբերված աջակցության համար: Նա վստահեցրել է, որ Հայաստանից հեռանում է ջերմ հիշողություններով և լավ տպավորություններով՝ մշտապես մնալով Հայաստանի ու հայ ժողովրդի բարեկամը:

Президент Армении принял посла Болгарии
Президент Серж Саргсян сегодня принял Чрезвычайного и полномочного посла Республики Болгария в Республике Армения Георгия Карастаматова, который завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Президент Республики выразил благодарность послу Карастаматову за личный вклад в дело последовательного развития армяно-болгарских отношений, подчеркнув, что в последние годы между двумя странами заметно активизировался политический диалог, что является прочной основой и гарантией для развития и укрепления межгосударственных отношений во всех отраслях. Серж Саргсян выразил надежду, что следующий посол Болгарии также не пожалеет усилий для углубления отношений для углубления отношений двух дружественных народов и развития сотрудничества по ряду взаимовыгодных направлений. Президент Республики пожелал успехов Георгию Карастаматову в дальнейшей деятельности.
Посол Карастаматов выразил благодарность президенту РА за то, что удостоил его деятельность высокой оценки, а также за поддержку, оказанную в течение всего периода выполнения дипломатической миссии в Армении. Он заверил, что покидает Армению с теплыми воспоминаниями и хорошими впечатлениями, всегда оставаясь другом Армении и армянского народа.