Սահմանին արձանագրվել են հակառակորդի հետախուզական ԱԹՍ-ի թռիչքներ. ԼՂՀ ՊՆ
Հուլիսի 26-ի լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 14 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 100 կրակոց:
Բացի հրադադարի պահպանման ռեժիմի վերոնշյալ խախտումներից, սահմանի հարավային ուղղությամբ արձանագրվել են նաև հակառակորդի հետախուզական անօդաչու թռչող սարքերի թռիչքներ:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումներն ուշադիր հետևել են առաջնագծում տեղ գտնող զարգացումներին և համապատասխան գործողությունների դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Карабах: зарегистрированы полеты беспилотников ВС Азербайджана
По оперативным данным, в ночь с 26 на 27 июля на карабахско-азербайджанской границе зарегистрировано 14 нарушений ВС Азербайджана режима прекращения огня, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций свыше 100 выстрелов.
Помимо нарушения режима прекращения огня, в южном направлении карабахско-азербайджанской границы были зафиксированы также полеты разведывательных беспилотных летательных аппаратов ВС Азербайджана.
Передовые подразделения Армии обороны НКР внимательно следят за ситуацией на передовой и прибегают к необходимым шагам только в случае крайней необходимости.