ՊՊԾ գնդի տարածքում հայտնաբերվել են «Սասնա ծռերին» հանցավոր օժանդակություն ցույց տվող նոր անձինք. ԱԱԾ (տեսանյութ)
ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ զինված խմբի կողմից ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության (ՊՊԾ) գնդի տարածքի զավթման կապակցությամբ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում օրենքով սահմանված կարգով իրականացված դատավարական գործողությունների և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ հայտնաբերվել են զինված խմբին հանցավոր օժանդակություն ցույց տվող նոր անձինք: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԱԾ մամուլի ծառայությունից։
Մասնավորապես, պարզվել է, որ ներկայումս կալանավորված Մ.Մ.-ն, կապի մեջ գտնվելով զինված խմբի անդամներ Արմեն Լամբարյանի և Մարտին Հակոբյանի հետ, 2016թ. հուլիսի 24-ին պլանավորել է Խորենացի փողոցում ծառայություն իրականացնող ոստիկանների նկատմամբ բռնություն գործադրելու միջոցով հավաքի մասնակիցներին դրդել ճեղքելու արգելապատնեշները, միանալու հանցավոր խմբին և վերցնելու նրանց կողմից հափշտակված հրազենը: Ընդ որում, հաշվարկվել է, որ այդ ընթացքում քաղաքացիների մեջ կարող են և պետք է լինեն մեծաթիվ զոհեր:
Նկատի ունենալով վերոնշյալը, ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը մեկ անգամ ևս հորդորում է քաղաքացիներին հանուն այլոց հանցավոր նպատակների չենթարկվել առանձին անձանց սադրանքներին, չխոչընդոտել իրավապահ մարմինների կողմից իրենց լիազորությունների իրականացմանը և չվտանգել սեփական կյանքն ու առողջությունը: Հիշեցնում և նախազգուշացնում ենք, որ հատուկ միջոցառումների անցկացման նպատակով արգելափակված տարածք առանց թույլտվության մտնելու ցանկացած փորձ կանխվելու է օրենքով թույլատրելի և հասանելի բոլոր միջոցներով:

Выявлены новые лица, оказывающие содействие группе "Сасна црер" (видео)
Служба национальной безопасности (СНБ) Армении в рамках уголовного дела, возбужденного по факту захвата 17 июля вооруженной группой "Сасна црер" полка Патрульно-постовой службы Полиции РА в Ереване, благодаря осуществленным в предусмотренном законом порядке процессуальным действиям и оперативно-следственным мероприятиям, выявила новых лиц, оказывающих преступное содействие вооруженной группе, сообщает Panorama.am.
"В частности, выяснилось, что арестованный в настоящее время М.М., контактируя с членами вооруженной группы Арменом Ламбаряном и Мартином Акопяном, 24 июля 2016 года запланировал спровоцировать демонстрантов посредством применения насилия в отношении несущих дежурство на улице Хоренаци сотрудников Полиции прорвать оцепление, присоединившись к вооруженной группе и завладеть захваченным оружием. При этом рассчитывалось, что в ходе этих действий среди граждан могут и должны быть многочисленные жертвы", – говорится в сообщении СНБ Армении.
СНБ еще раз призывает граждан во имя преступных действий других не поддаваться на провокации отдельных лиц, не препятствовать осуществлению правоохранительными органами их полномочий и не ставить под угрозу собственную жизнь и здоровье.
"Напоминаем и предупреждаем, что любая попытка проникновения на территорию, заблокированную с целью осуществления специальных мероприятий, будет пресечена всеми допустимыми законом и доступными методами", – подчеркивается в сообщении СНБ Армении.