ԼՂՀ-ում համաներում կհայտարարվի
Օգոստոսի 24-ին ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը խորհրդարանի փոխնախագահի, մշտական հանձնաժողովների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրել է աշխատանքային խորհրհրդակցություն:
Քննարկման նյութն Արցախի Հանրապետության նախագահի առաջարկն էր՝ ԼՂՀ հռչակման 25–րդ տարեդարձի կապակցությամբ համաներում հայտարարելու մասին:
Սահմանադրության և Ազգային ժողովի Կանոնակարգի համաձայն, նշված առաջարկությունը խորհրդարան է ներկայացվում ԱԺ համապատասխան որոշման նախագծի տեսքով, որը պետք է հավանության արժանանա ԱԺ լիագումար նիստում:
Նախօրեին ներկայացված որոշման նախագիծը պատգամավորները քննարկել են ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովում և անհրաժեշտ պարզաբանումներ ստացել ԼՂՀ Նախագահի ներկայացուցիչ Արայիկ Լազարյանից:
Ամփոփելով հանդիպման արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահը հայտարարել է, որ օգոստոսի 25-ին ժամը 11:00-ին հրավիրվում է արտահերթ նստաշրջան՝ հանրապետության նախագահի առաջարկած օրակարգով:

On August 24, NKR National Assembly President, Ashot Ghoulyan convoked a working consultation with the participation of the Deputy Chairman, heads of the standing committees and responsible staff members, the press service of NKR NA reports.
The subject of discussion was the proposal of President of Artsakh on the Declaration of Amnesty on the 25th anniversary of the Independence of NKR.
According to the rules of the Constitution and regulations of the National Assembly, the above mentioned proposal is submitted to the National Assembly in a corresponding draft form, which is subject to the approval of the National Assembly plenary session.
The draft resolution presented the day before, was previously discussed by MPs of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs and passed to the NKR President’s representative Arayik Nazaryan with necessary clarifications.
Summing up the results of the meeting, the President of the Parliament stated that an extraordinary session with the agenda proposed by the President will take place at 11:00 on August 25.