Զիմբաբվեի նախագահը հրամայել է ձերբակալել օլիմպիականների ամբողջ թիմին
Զիմբաբվեի նախագահ Ռոբերտ Մուգաբեն հրամայել է ձերբակալել Ռիոյի օլիմպիական խաղերին մասնակցող բոլոր մարզիկներին՝ վերջիններիս ինքնաթիռի ժամանելուն պես։ Նշենք, որ Ռիոյի խաղերին հանդես է եկել Զիմբաբվեի 31 մարզիկ, ովքեր չեն կարողացել ոչ մի մեդալ նվաճել։ Նրանց լավագույն արդյունքը 8-րդ տեղն էր:
«Մենք պետական փողերն ենք ծախսել այս առնետների վրա, ովքեր իրենց մարզիկ են անվանում։ Եթե դուք պատրաստ չեք զոհաբերել ձեզ գոնե 4-րդ կամ 5-րդ տեղերի համար, ինչպես մեր հարևան Բոքսվանայի մարզիկները, ապա դուք ուղղակի վատնել եք մեր փողերը։ Եթե մեզ պետք լինեին մարդիկ, Բրազիլիա մեկնելու, մեր օրհներգը երգելու և դրոշը տանելու համար, մենք կուղարկեինք Զիմբաբվեի համալսարանի ուսանողներին»,- նշել է նախագահը։

В Зимбабве арестовали всех олимпийцев, выступавших в Рио
Президент Зимбабве Роберт Мугабе отдал приказ об аресте всех членов олимпийской сборной страны, как только их самолет приземлился в аэропорту Хараре, сообщает Спорт-Экспресс. На Играх-2016 в Рио выступал 31 зимбабвийский спортсмен, но им не удалось завоевать ни одной медали. Самое высокое место, которое удалось занять атлетам из этой страны, – восьмое.
"Мы потратили деньги страны на этих крыс, которых называют спортсменами, – приводит Buzznigeria слова Мугабе. – Если вы не готовы жертвовать собой ради хотя бы "медных" или "латунных" медалей (имеются в виду 4-ые и 5-ые места), как наши соседи из Ботсваны, значит, вы просто спустили наши деньги. Если бы нам были нужны люди лишь для того, чтобы слетать в Бразилию, спеть наш гимн и пронести наш флаг, то мы бы послали кого-нибудь из прекрасных девушек и юношей из Университета Зимбабве.