Moody’s-ը նվազեցրել է Թուրքիայի վարկային վարկանիշը
Moody's միջազգային վարկանշային գործակալությունը մեկ մակարդակով նվազեցրել է Թուրքիայի սուվերեն վարկային վարկանիշը՝ այն հասցնելով Ba 1 մակարդակի, հայտնում է gazeta.ru-ն
Moody's-ի փորձագետների կարծիքով՝ «Թուրքիան շարունակում է գտնվել ֆինանսական և աշխարհաքաղաքական փխրուն իրավիճակում»
Գործակալությունը նկատել է, որ ռազմական հեղաշրջման փորձից հետո Թուրքիայում արձանագրվել է ֆինանսական իրավիճակի վատթարացում: Փորձագետները բացատրել են, որ թուրքական իշխանությունների կոշտ արձագանքը տեղի ունեցածին կասկածի տակ է դրել ավելի վաղ հայտարարված բարեփոխումների և օրենքի գերակայության սկզբունքի իրականացման հավանակությունը:

Moody's понизило кредитный рейтинг Турции до "мусорного" уровня
Международное рейтинговое агентство Moody's понизило суверенный кредитный рейтинг Турции до спекулятивного уровня Ва1, который называется на принятом среди финансистов жагоне "мусорным", передает gazeta.ru.
"Турция продолжает существовать в хрупкой финансовой и геополитической обстановке", - заявили в Moody's.
Агентство отметило ухудшение финансовой ситуации в стране после неудавшейся попытки военного переворота. Эксперты агентства уточнили, что жесткая реакция властей на произошедшее поставила под сомнение реализацию ранее объявленных реформ и принципов верховенства закона.