ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 19-ի ժամը 08.30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Դժվարանցանելի են  Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը և Վարդենյաց լեռնանցքը:
Գեղարքունիքի մարզի ավտոճանապարհներին և Սիսիան-Գորիս ավտոճանապարհին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ, Սյունիքի մարզի Քաջարան քաղաքներում և  Շինուհայր գյուղում առկա են տեղումներ ձյան տեսքով:
Տիգրանաշենի ոլորաններում մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 30-50 մ:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Լարսի անցակետը բաց է մարդատար ավտոմեքենաների համար անվաշղթաների կիրառման դեպքում ժամը 06.00-ց մինչև 20.00, իսկ բեռնատարների համար անցակետը փակ է, իրականացվում են մաքրման աշխատանքներ:

All State and Interstate Highways in the Republic Are Mainly Passable
According to the Ministry of ES of RA on October 19 by 09.30 all state and interstate highways in the Republic are mainly passable.
Sotk-Karvachar highway and Vardenyats Pass are difficult to pass. Black-ice is formed on Goris-Sisian highway and on the roads of Gegharkunik Province.
According to the information received from the Department of Emergency Situations of the Ministry of Internal Affairs of Georgia the Larsi highway is open for passenger cars in case of using tire chains, for trucks the highway is closed.