Վարչապետը հանդիպել է Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կառավարությունում հյուրընկալել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Վեհափառին՝ կառավարություն այցելելու համար և նշել, որ մեծապես կարևորում է պետություն-եկեղեցի համագործակցությունը:
Վեհափառը վարչապետին ու կառավարության նորանշանակ անդամներին մաղթել է հաջողություններ և արդյունավետ գործունեություն՝ ի նպաստ երկրի բարեկեցության, դժվարությունների հաղթահարման, ձեռքբերումների և հաջողությունների ամրագրման:
Այնուհետև վարչապետ Կարապետյանը և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը քննարկել են մի շարք հարցեր, որոնք վերաբերել են եկեղեցի-պետություն հարաբերությունների հետագա ամրապնդմանն ու այլ խնդիրների:

Премьер Армении встретился с Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым
Премьер-министр Армении Карен Карапетян в правительстве встретился с Его Святейшеством Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым, сообщает пресс-служба правительства РА.
Премьер-министр поблагодарил Его Святейшество за визит в правительство и отметил, что придает большую важность сотрудничеству государство-церковь.
Католикос Всех Армян пожелал премьер-министру и новоназначенным членам правительства успехов и результативной деятельности в интересах благополучия страны, преодоления трудностей, закрепления достижений и успехов.
Затем премьер-министр Карапетян и Католикос Всех Армян обсудили ряд вопросов, которые касались дальнейшего укрепления отношений церковь-государство, а также другие вопросы.