Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախումբը Բակո Սահակյանին կպարգևատրի Ազատության մրցանակով
Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախմբի Արևելյան տարածաշրջանը հայտարարել է, որ դեկտեմբերի 3-ին կայանալիք 10-րդ հանդիսավոր ճաշկերույթին պարգևատրելու է Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանին Ազատության բարձրագույն մրցանակով, հայտնում է «Արմենպրես»-ը:
«Նախագահ Սահակյանը ցուցաբերել է շարունակական հանձնառություն Արցախի անկախության պահպանման գործին` ապահովելով հանրապետությունում աննախադեպ զարգացում և ստեղծելով հիմքեր խաղաղասեր և բաց հասարակության համար, դնելով Արցախը ժողովրդավարությունների միջազգային քարտեզի վրա», - ասել է Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախմբի Արևելյան տարածաշրջանի ղեկավար Սթիվեն Մեսրոբյանը:
Մրցանակին նախկինում արժանացել են իրավաբան, գրող, մարդու իրավունքների ակտիվիստ Ֆեթիյե Չեթինը, հայտնի իրավաբան Ռոբերտ Մորգենթաուն, Հայաստանում ԱՄՆ նախկին դեսպան Ջոն Էվանսը, Պուլիցերյան մրցանակի արժանացած գրող և ՄԱԿ-ում ԱՄՆ ներկայիս դեսպան Սամանթա Փաուերը և այլոք:

ANCA to Award NKR President with Freedom Award
The Armenian National Committee of America Eastern Region (ANCA-ER) has announced that it will be honoring the President of Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan, with its highest honor, the prestigious Freedom Award at its 10th Annual Banquet to be held on Saturday, December 3, 2016, the official website of ANCA informs.
"President Sahakyan has demonstrated an ongoing commitment to vigorously defending Artsakh’s independence, ensuring unprecedented redevelopment in the republic and establishing foundations of a peace-loving and open society, placing NKR on the international map of democracies," explained ANCA Eastern Region Chairman Stephen Mesrobian.  "We look forward to celebrating Artsakh’s 25th anniversary, as we recommit ourselves to supporting its status, security, development and the cause of peace in the region."