Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 840 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Հոկտեմբերի 31-ի լույս նոյեմբերի 1-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 55 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 840 կրակոց:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսային ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (ՌՊԳ-7 /3 արկ/):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

По оперативным данным, в ночь с 31 октября на 1 ноября на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 55 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций около 840 выстрелов.
В северном направлении карабахско-азербайджанской границы, помимо стрелкового оружия, ВС Азербайджана применили также гранатомет РПГ-7 (3 снаряда).
Для подавления наступательной активности противника передовые подразделения Армии обороны НКР прибегли к ответным действиям, продолжив уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.