ԴԱԻՇ-ի առաջնորդը կոչ է արել Թուրքիայի անվտանգությունը վերածել վախի
Իսլամական պետություն ահաբեկչական խմբավորման ահաբեկիչները հրապարակել են տեսանյութ, որում խմբավորման ղեկավար Աբու Բաքր Ալ-Բաղդադին կոչ է անում հարձակվել Թուրքիայի վրա։
Իր ուղերձում Ալ-Բաղդադին Թուրքիան անվանում է «աթեսիտների դաշնակից՝ կոչ անելով իր ահաբեկիչներին «իրենց զայրույթի կրակը բացել» թուրքական զորքերի վրա` պայքարելով նրանց դեմ Սիրիայում և այդ կռիվը տեղափոխել հենց Թուրքիա:
«Այսօր Թուրքիան մուտք է գործել ձեր գործողությունների և ձեր ջիհադի կենտրոնում … գրավե՛ք այն և նրա անվտանգությունը վերածեք վախի»,- ասվում է Ալ-Բաղդադի ձայնագրության մեջ, հաղորդում է Reuters-ը:

Лидер ИГ призвал к войне против Турции
Руководитель террористической группировки "Исламское государство" (ИГ) Абу Бакр аль-Багдади в распространенном аудиобращении к боевикам призвал активизировать действия против Турции и Саудовской Аравии, сообщает Interfax
Он отдал приказ игиловцам "распространить пламя своего гнева" на турецкие войска, которые ведут боевые действия против ИГ в Сирии и Ираке. Турцию, По его словам, оказалась "союзником безбожников".
"Сегодня Турция вошла в список стран, где мы ведем действия", - заявил аль-Багдади. По его словам, "целью джихада является вторжение в Турцию и превращение ее безопасности в ужас".