Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 670 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 8-ի լույս 9-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 40 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 670 կրակոց:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսարևելյան (Թալիշ) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (1 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

According to operative data, on the night of November 9 on NKR-Azerbaijan border Azerbaijani Armed Forces violated the ceasefire over 40 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
The adversary used small arms of various calibres firing about 670 shots in the direction of the Armenian positions.
In the north-eastern direction of the Karabakh-Azerbaijan border (Talish) Azerbaijani armed forces used rocket-propelled grenade (1 round).
NKR Defense Army subdivisions carry out a full inspection at the forefront and continue to confidently perform their combat mission.