Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 670 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 8-ի լույս 9-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 40 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 670 կրակոց:
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսարևելյան (Թալիշ) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (1 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

По оперативным данным, в ночь с 8 на 9 ноября на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 40 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций около 670 выстрелов.
В северо-восточном направлении карабахско-азербайджанской границы (Талыш) ВС Азербайджана применили также ручной противотанковый гранатомет (1 снаряд).
Подразделения Армии обороны НКР осуществляют полноценный контроль на передовой и продолжают уверенно выполнять поставленную боевую задачу.