Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 870 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 13-ի լույս 14-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 870 կրակոց:
ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի վրա ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (3 արկ), իսկ հյուսիսային  ուղղությամբ` ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (2 արկ):
նչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

По оперативным данным, в ночь с 13 на 14 ноября на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 60 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций около 870 выстрелов.
В направлении боевых позиций Армии обороны НКР, дислоцированных в северо-восточном направлении карабахско-азербайджанской границы, ВС Азербайджана применили также 60-и и 82-миллиметровые минометы (3 снаряда), а в северном направлении – гранатомет АГС-17 (2 снаряда).
Подразделения Армии обороны НКР сохраняют полноценный контроль на передовой и продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.