Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 870 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 13-ի լույս 14-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 870 կրակոց:
ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի վրա ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (3 արկ), իսկ հյուսիսային  ուղղությամբ` ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (2 արկ):
նչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

According to operative data, on the night of November 14 on NKR-Azerbaijani border Azerbaijani Armed Forces violated the ceasefire over 60 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
The adversary used small arms of various calibres firing about 870 shots in the direction of Armenian positions.
In the north-eastern direction of the Karabakh-Azerbaijani border, the Azerbaijani Armed Forces used 60-and 82-millimeter mortars (3 shells), and to the northern direction - a grenade launcher AGS-17 (2 shells).