Քադիրովը մեկնաբանել է Միխայիլ Գալուստյանի ելույթը
Չեչնիայի ղեկավար Ռամզան Քադիրովը Instagram-ի իր օգտահաշվում անդրադարձել է դերասան Միխայիլ Գալուստյանի ելույթին, ով Ուրախների և հնարամիտների ակումբի (ՈՒՀԱ) հոբելյանի ժամանակ նմանակել էր իրեն։
Քադիրովի խոսքով՝ իրեն հրավիրել էին հոբելյանական համերգին, սակայն չի կարողացել ներկա գտնվել գործերի պատճառով։
«Եվ ելքը գտա. բացակա լինելով՝ ներկա լինել։ Մենք Միխայիլ Գալուստյանի հետ երկու փորձ ենք արել… Շեշտադրության հետ ամեն ինչ օ՛քեյ էր։ Այդ գործում նա ուղղակի վարպետ է։ Ասել եմ նրան, որ հանկարծ այնպես չանի, որ մարդիկ լարվեն՝ փորձելով կռահել, թե ում է նա նմանակում: (Կատակում եմ)», - գրել է Քադիրովը։
Չեչնիայի ղեկավարի խոսքով՝ համարն ուղղակի հիանալի էր ստացվել։ «Չգիտեմ՝ դուք ինչպես ընդունեցիք, ես սրտանց ծիծաղել եմ։ Շնորհակալություն», - եզրափակել է Քադիրովը։

Кадыров прокомментировал пародию Галустяна
Глава Чеченской Республики Рамзан Кадыров в своем Instagram одобрительно высказался о выступлении актера Михаила Галустяна, который спародировал его на сцене во время юбилея КВН и его ведущего Александра Маслякова, пишет Lenta.ru.
По словам Кадырова, он был приглашен на юбилей Маслякова и намеревался его лично поздравить, но по делам службы не смог быть на концерте.
"И тут нашел выход: отсутствуя, присутствовать! Мы с Михаилом Галустяном провели две репетиции, подобрали прикид, разучили два-три жеста... С акцентом всё было просто о'кей! В этом деле он мастер! Сказал ему, чтобы не заставлял зрителя напрягаться, пытаясь узнать, кого пародирует! (ШучЮ!)" - написал Кадыров.
По мнению главы Чечни, "получилось классно". "Масляков искал на сцене Рамзана, пока не увидел Михаила Галустяна, вытирающего ладонь об штанину!" - отметил он, изобразив несколько смайлов.
"Не знаю, как вы восприняли, но я от души смеялся! Кто бы это ни придумал, Галустян был краток, содержателен, лаконичен, и пародичен! Спасибо!" - заключил Кадыров.