ԵՄ-ը պետք է Էրդողանի հետ վարվի այնպես, ինչպես վարվեց Պուտինը. Իսրայելի ՊՆ
Գերմանիան, ինչպես նաև ԵՄ-ի երկրները Թուրքիայի նախագահի և կառավարության դեմ պետք է վարվեն այնպես, ինչպես Թուրքիայի նկատմամբ վարվեց  Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ռուսական ինքնաթիռի խոցումից հետո: Այս մասին հայտարարել է Իսրայելի պաշտպանության նախարար Ավիգդոր Լիբերմանն անցած շաբաթ եվրոպական երկրների ռազմական գերատեսչությունների ղեկավարների և արտգործնախարարների հետ հանդիպման ժամանակ:
Ինչպես հաղորդում է Ermenihaber-ը՝ հղում կատարելով թուրքական «Sabah» պարբերականին, այդ մասին հայտնել են եվրոպացի դիվանագետներն`  իսրայելական  «Haaretz»-ի հետ զրույցում: Նրանք չեն ցանկացել, որպեսզի իրենց անունները հրապարակվեն:
Ըստ վերջիններիս` Լիբերմանը, խոսելով Թուրքիայում հուլիսի 15-ի ռազմական հեղաշրջման փորձից հետո տեղի ունեցած զանգվածային ձերբակալությունների  մասին, ասել է. «Ինչո՞ւ եք լռում: Էրդողանի վրա ճնշում գործադրելու համար մի շարք տարբերակներ ունեք»:

Israeli Defence Minister: EU Countries Should Learn from Putin’s Treatment of Erdogan
Germany and the EU countries should treat Erdogan and his government as Putin did, after the Turkish air force downed the Russian SU-24 aircraft, Israeli Defence Minister Avigdor Lieberman said last week at a meeting with foreign ministers and defense ministers of the European countries.
According to a number of anonymous EU envoys, during the meeting Israeli Defence Minister called on Europe to take a harder line against Turkey's President Recep Tayyip Erdogan, Ermenihaber reports, referring to Haaretz newspaper.
"Within three months, Putin made Erdogan fold, you could learn from him," Lieberman said.
Lieberman, speaking about the mass arrests, that followed the military coup attempt of July 15, said; "Why are you silent? There are a number of options for exerting pressure on Turkey’’.