Հարաբերական լարվածություն ԼՂՀ-Ադրբեջան սահմանին
Դեկտեմբերի 3-ին և լույս 4-ի գիշերը, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի սահմանին պահպանվել է հարաբերական լարվածություն, հայնտնում են ԼՂՀ ՊՆ կայքից:
Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 85 անգամ, որի ընթացքում, հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1200 կրակոց:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, շփման գծի հյուսիս-արևելյան և արևելյան ուղղություններում, հակառակորդը կիրառել է նաև 60 և 82 մմ ականանետեր /37 ական/ և ձեռքի հակատանկային ու հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետեր /9 արկ/:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը, անհրաժետ դեպքերում քայլեր են ձեռնարկել հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար և շարունակել շփման գծի բոլոր ուղղություններով վստահորեն կատարել մարտական առաջադրանքները:

По оперативным данным, в ночь с 3 на 4 декабря на карабахско-азербайджанской границе ситуация была сравнительно напряженной, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник нарушили режим прекращения огня около 85 раз, произведя в направлении армянских позиций свыше 1200 выстрелов.
Помимо стрелкового оружия ВС Азербайджана в северо-восточном и восточном направлениях карабахско-азербайджанской границы применили также 60-мм и 82-мм минометы (37 снарядов), а также ручные противотанковые и автоматические станковые пулеметы (9 снарядов).
Подразделения Армии обороны НКР при необходимости предпринимали меры с целью подавления активности противника, продолжая уверенно выполнять по всем направлениям карабахско-азербайджанской границы поставленные перед ними боевые задачи.