Դեկտեմբերի 5-ի լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի տարբեր հատվածներում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է  ավելի քան 60 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 700 կրակոց, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Ի տարբերություն նախորդ օրերի` խախտումները հիմնականում տեղի են ունեցել ինքնաձիգերից և գնդացիրներից, ինչպես նաև` դիպուկահար հրացաններից /73 կրակոց/:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները զգոն հետևել են շփման գծում տիրող իրավիճակին և պատասխան գործողությունների դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

По оперативным данным, в ночь с 5 на 6 декабря ВС Азербайджана нарушили режим перемирия на разных участках карабахско-азербайджанской границы свыше 60 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник произвел в направлении армянских позиций около 700 выстрелов.
В отличие от предыдущих дней, ВС Азербайджана нарушали режим перемирия с применением в основном автоматов и пулеметов, а также снайперских винтовок (73 выстрела).
Передовые подразделения Армии обороны внимательно следили за ситуацией на карабахско-азербайджанской границе, предпринимая ответные действия лишь в случае крайней необходимости.