ԼՂՀ նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոլդովական Հանրապետության նորընտիր նախագահին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 13-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության նորընտիր նախագահ Վադիմ Կրասնոսելսկուն:
«Հարգարժա՜ն Վադիմ Նիկոլայի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության նախագահի ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ:
Մեր ժողովուրդներին ու երկրներին միավորում են պատմական և արժեհամակարգային շատ ընդհանրություններ, և մենք անկեղծորեն շահագրգռված ենք Մերձդնեստրի հետ եղբայրական հարաբերությունների պահպանմամբ, ում հետ բարեկամությունը մեր երկրում բարձր են գնահատում:
Վստահ եմ, որ Ձեր ղեկավարությամբ Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետությունն այսուհետ էլ կշարունակի զարգանալ և ամրապնդել իր անկախ պետականությունը:
Մաղթում եմ Ձեզ հաջողություններ և ամենայն բարիք, եղբայրական Մերձդնեստրին՝ խաղաղություն ու բարգավաճում»:

Президент НКР поздравил избранного президента Приднестровской Молдавской Республики
13 декабря президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание избранному президенту Приднестровской Молдавской Республики Вадиму Красносельскому.
"Уважаемый Вадим Николаевич!
От имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас с победой на выборах президента Приднестровской Молдавской Республики!
Наши народы и страны связывает много общего в истории и системе ценностей, и мы искренне заинтересованы в поддержании братских отношений с Приднестровьем, дружбой с которым в нашей стране дорожат.
Уверен, что под вашим руководством ПМР будет и далее поступательно развиваться и укреплять свою независимую государственность.