ԼՂՀ նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոլդովական Հանրապետության նորընտիր նախագահին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 13-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության նորընտիր նախագահ Վադիմ Կրասնոսելսկուն:
«Հարգարժա՜ն Վադիմ Նիկոլայի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության նախագահի ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ:
Մեր ժողովուրդներին ու երկրներին միավորում են պատմական և արժեհամակարգային շատ ընդհանրություններ, և մենք անկեղծորեն շահագրգռված ենք Մերձդնեստրի հետ եղբայրական հարաբերությունների պահպանմամբ, ում հետ բարեկամությունը մեր երկրում բարձր են գնահատում:
Վստահ եմ, որ Ձեր ղեկավարությամբ Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետությունն այսուհետ էլ կշարունակի զարգանալ և ամրապնդել իր անկախ պետականությունը:
Մաղթում եմ Ձեզ հաջողություններ և ամենայն բարիք, եղբայրական Մերձդնեստրին՝ խաղաղություն ու բարգավաճում»:

NKR President Congratulated the President-Elect of the Pridnestrovian Moldovian Republic Krasnoselsky
On December 13, Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to President-elect of the Pridnestrovian Moldovian Republic Vadim Krasnoselsky, the press service of NKR President informs.
"Respectful Mr. Krasnoselsky,
On behalf of the people and authorities of the Artsakh Republic and personally myself I congratulate You on your victory in the presidential elections.
Our peoples and countries have much in common in history and values and we are interested in maintaining fraternal relationship with Pridnestrovie. We highly appreciate the friendship with your country.
I am convinced that under Your leadership the PMR will continue develop and strengthen its independent statehood on a constituent basis.