ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայությունը նշել է Սոչիում օդանավի կործանման հիմնական վարկածները
Սև ծովում Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության Տու-154 ինքնաթիռի կործանման գործով ստուգվում է չորս հիմնական վարկած: Այս մասին Интерфакс-ին հայտնել են Ռուսաստանի անվտանգության դաշնային ծառայության հասարակական կապերի կենտրոնից:
«Հիմնական աշխատանքային վարկածներն են՝ շարժիչի մեջ կողմնակի առարկաների ընկնելը, անորակ վառելիքը, նավավարման սխալը, ինքնաթիռի տեխնիկական անսարքությունը», - հայտնել են ԱԴԾ-ում:
Նշվում է, որ «oդանավում ահաբեկչական գործողության կամ դիվերսիայի հնարավորությունը մատնանշող նշաններ ու փաստեր ներկայում չեն ստացվել»:

Названы основные версии крушения ТУ-154
Oсновными рабочими версиями крушения Ту-154 в Черном море, которое произошло 25 декабря, являются "попадание в двигатель посторонних предметов, некачественное топливо, повлекшее потерю мощности и отказ работы двигателей, ошибка пилотирования, техническая неисправность самолета".  Об этом "Интерфаксу" сообщили в ЦОС ФСБ России.
При этом в службе отметили, что признаков, указывающих на возможность совершения теракта на борту самолета к настоящему времени не получено.
Отмечается, что "признаков и фактов, указывающих на возможность совершения террористического акта или диверсии на борту воздушного судна, в настоящее время не получено".