Հայկական կողմը գիշերը պատժիչ գործողություններ է իրականացրել. հակառակորդը ևս 4 կորուստ ունի
ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը գրառում է կատարել, որում հայտնում է, որ գիշերը հայկական կողմը իրականացրել է պատժիչ գործողություններ: Գրառման մեջ մասնավորապես ասվում է.«Այս գիշեր տեղի է ունեցել նախօրեի ադրբեջանական սադրանքի տրամաբանական զարգացումը. հայկական ստորաբաժանումները պատժիչ գործողություններ են իրականացրել, ինչի արդյունքում հակառակորդը ունեցել է ևս 4 կորուստ:
Հիշեցնեմ, որ դեկտեմբերի 29-ի առավոտյան, Տավուշի մարզի Չինարի գյուղից հարավ-արևելք տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը դիվերսիոն ներթափանցման փորձ էր նախաձեռնել, ինչի հետևանքով ունեցել էր մինչև 7 զոհ:
Փաստացի՝ հակառակորդի արկածախնդրությանը, երկու օրվա ընթացքում, զոհ է գնացել ավելի քան մեկ տասնյակ ադրբեջանցի զինվորական: Ավելացնեմ, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը մի քանի անգամ հաստատել է, որ իր տրամադրության տակ ունի անհերքելի ապացույցներ՝ ադրբեջանական կողմի մեծ կորուստների վերաբերյալ»:

Ованнисян: ВС Азербайджана понесли еще потери – 4 человека убитыми
Этой ночью произошло логическое развитие предпринятой азербайджанской стороной накануне, 29 декабря, провокации: армянские подразделения предприняли карательные действия, в результате чего ВС Азербайджана понесли еще потери – 4 человека убитыми. Как передает Panorama.am, об этом сообщил на своей странице в социальной сети Facebook пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
"Напомню, рано утром 29 декабря сего года на участке армяно-азербайджанской государственной границы, к юго-востоку от села Чинари Тавушской области Армении, ВС Азербайджана предприняли попытку диверсионного проникновения, в результате чего потеряли убитыми до 7 человек.
Фактически, жертвами авантюризма противника за 2 дня стали свыше 10 азербайджанских военнослужащих. Добавлю, что министерство обороны Армении несколько раз подтвердило, что располагает неопровержимыми доказательствами относительно больших потерь, понесенных азербайджанской стороной", – написал Арцрун Ованнисян.