Հունվարի 10-ին և լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի բոլոր ուղղություններով հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը  խախտել է շուրջ 50 անգամ՝ հայ  դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 900 կրակոց, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Ադրբեջանական զինուժի կողմից առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան (Մարտունու) հատվածում, որի ուղղությամբ արձակվել է մոտ 300 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

По оперативным данным, в ночь с 10 на 11 января на всех направлениях карабахско-азербайджанской границы ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра и снайперских винтовок нарушили режим перемирия около 50 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник произвел в направлении армянских позиций свыше 900 выстрелов.
ВС Азербайджана наиболее интенсивно нарушали режим перемирия на восточном участке границы (Мартуни), произведя около 300 выстрелов в этом направлении.
Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу, прибегая к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости.