Հունվարի 10-ին և լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի բոլոր ուղղություններով հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը  խախտել է շուրջ 50 անգամ՝ հայ  դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 900 կրակոց, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Ադրբեջանական զինուժի կողմից առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան (Մարտունու) հատվածում, որի ուղղությամբ արձակվել է մոտ 300 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

According to operative data, on the night of January 11 in all areas of NKR-Azerbaijan border Azerbaijani Armed Forces from firearms of various calibers and sniper rifles violated the ceasefire regime about 50 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
The opponent fired over 900 shots in the direction of Armenian positions.
Most intensive ceasefire violations were recorded in the eastern section of the border (Martuni) – about 300 shots in this direction.
Advanced units of the Defense Army continue to confidently carry out their combat mission by resorting to retaliatory actions only in case of emergency.