Լեհաստանում ձերբակալվել է ՀՀ 2 քաղաքացի՝ մաքսանենգության մեղադրանքով
Լեհաստանի Բիդգոշ քաղաքից ոչ հեռու՝ Պավլուվեկ գյուղում, ձերբակալվել է Հայաստանի 2 քաղաքացի, հաղորդում է Express Bydgoski պարբերականը։
Իրավապահները ՀՀ քաղաքացիների մոտ հայտնաբերել են 29 հազար տուփ առանց ակցիզի բելառուսական և ռուսական ծխախոտ ավելի քան 385 հազար զլոտի (93 հազար դոլար) ընդհանուր արժողությամբ:
Իրավախախտներին սպառնում է մինչև 3 տարվա ազատազրկում կամ տուգանք։ Հաղորդվում է, որ ձերբակալվածները նախկինում ևս հայտնվել են իրավապահների ուշադրության կենտրոնում մաքսանենգ ալկոհոլի և ծխախոտի պատճառով:

В Польше поймали контрабандистов из Армении
В результате оперативно-розыскных мероприятий, проводимых польскими таможенниками в селе Павлувек близ города Быдгощ задержаны двое граждан Армении, сообщает Sputnik Армения со ссылкой на издание Express Bydgoski.
В рамках проверок праздничной розничной торговли стражи порядка обнаружили 29 тысяч пачек сигарет белорусского и российского производства без акцизных марок. Общая стоимость изъятой партии составила более 385 тысяч злотых (около 93 тысяч долларов США).
Нарушителям грозит тюремное заключение сроком до трех лет по обвинению в уклонении от уплаты налогов. Сообщается, что армянские контрабандисты и ранее неоднократно попадались на нелегальном сбыте алкогольной и табачной продукции.