Քրդերը ստանձնել են թուրք ոստիկանների վրա իրականացված հարձակման պատասխանատվությունը
Թուրքիայում ոստիկանների վրա հարձակման, ինչպես նաև երկրի արևմուտքում պայթեցված մեքենայի պատասխանատվությունն ստանձնել են քրդական ընդդիմության ներկայացուցիչները, փոխանցում է «Ռեգնում» գործակալությունը:
Իրենց մասնակցության մասին հայտարարել են Քրդստանի ազատության բազեներ խմբավորման ներկայացուցիչները, որը համարվում են Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության ճյուղը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել Իզմիրում, երբ անհայտ անձիք հարձակվել են իրավապահ մարմինների վրա: Արդյունքում զոհվել է երկու ոստիկան:
Firat տեղեկատվական գործակալության միջոցով խմբավորման տարածած տեղեկատվության համաձայն, հարձակում գործել են իրենց երկու անդամ:  Խմբավորումն զգուշացրել է նոր հարձակումների մասին:
Նշենք, որ սա առաջին դեպքը չէ, երբ Քրդստանի ազատության բազեներ կոչվող խմբավորումը ստանձնում է հարձակման պատասխանատվություն:  Այսպես, դեկտեմբերին Ստամբուլում՝ մարզադաշտից ոչ մեծ հեռավորության վրա իրականացված ահաբեկչությունը խլել է 40, իսկ մեկ այլ՝ քաղաքի կենտրոնում իրականացված հարձակումը՝ 13 մարդու կյանք:

The Responsibility for the Explosion in the Turkish Izmir Took the Kurds
Responsibility for the attack on the Turkish police staff, as well as undermining the car bombs at the checkpoint in the west of the country took the representatives of the Kurdish resistance, according to Reuters.
About its involvement told the Kurdistan Freedom Group, which is considered an offshoot of the Kurdistan Workers Party. The incident took place in Izmir, when law enforcement organs' checkpoint in Izmir was attacked killing two people.
This is not the first time that the group takes responsibility for acts of violence. So, in December in a terror attack near the stadium in Istanbul 40 people were killed, and the other one committed in the center of the country, killed at least 13 people.