Ստեփանակերտի պատկերասրահում բացվել է տոնական ցուցահանդես
Ամանորի և Սուրբծննդյան տոների առիթով Ստեփանակերտում բացվել է տոնական ցուցահանդես, որը կգործի մինչև փետրվարի վերջը: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է պատկերասրահի տնօրեն Ելենա Դադայանը:
Նրա խոսքով՝ Ստեփանակերտի պատկերասրահն անցած տարի ունեցել է շուրջ 2000 այցելու, որոնք ինչպես տեղացիներ, այնպես էլ զբոսաշրջիկներ են:
«Տարվա ընթացքում կազմակերպել ենք 20-ից ավել ցուցահանդեսներ: Պատկերասրահն ունի նաև իր սեփական ֆոնդը, որը համալրված է տեղական և օտարերկրացի գեղանկարիչների և քանդակագործների 400 աշխատանքներով»,- ասել է  Ե. Դադայանը:
Ցուցահանդեսում հիմնականում ներկայացված են Հայաստանի Հանրապետության հայտնի նկարիչների  և  քանդակագործների  աշխատանքներ:

A total of 2,000 visitors attended the Stepanakert City Gallery in the Nagorno Karabakh Republic in 2016 which is comparable with the attendance volumes of the previous years.
Director of Stepanakert GalleryYelena Dadayan told Artsakhpress. The main visitors of the Gallery are both the locals and visitors from Armenia as well as foreign tourists.
Dadayan informed that around 20-25 exhibitions are annually organized in the Gallery that also has its own fund comprising the works of local and foreign artists and sculptors.
The last exhibition opened at the Gallery took place on December 29 on the occasion of the New Year and the Christmas. The exhibition featured 50 artworks of the artists from Armenia.