Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «Սև նետ», «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» և «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ
Հունվարի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի բոլոր հատվածներում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 70 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան  600 կրակոց:
Հարավային, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «Սև նետ», «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» և «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով շուրջ 90 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

По оперативным данным, в ночь с 18 на 19 января на всех направлениях карабахско-азербайджанской границы ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра нарушили режим перемирия около 70 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
На южном, восточном и северо-восточном направлениях границы ВС Азербайджана применили также снайперское оружие типа "Черная стрела", "Инстигал" и "СВД - 90 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу, прибегая к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости.