Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «Սև նետ», «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» և «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ
Հունվարի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի բոլոր հատվածներում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 70 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան  600 կրակոց:
Հարավային, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «Սև նետ», «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» և «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով շուրջ 90 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

According to operative data, on the night of January 19 in all areas of the NKR-Azerbaijan border Azerbaijani Armed Forces with small arms of various calibres violated ceasefire over 70 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
The opponent fired more than 600 shots in the direction of Armenian positions.
On the southern, eastern and north-eastern areas of the border the opponent also used such weapons as "Black Arrow", "Instigal" and "SVD” - 90 shots.
Advanced units of the Defense Army continue to confidently carry out their combat mission by resorting to retaliatory actions only in case of emergency.