Մոսկվայում Նալբանդյանն ու Լավրովը քննարկել են օրակարգային հարցերի լայն շրջանակ
Հունվարի 19-ին Մոսկվայում ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Ռուսաստանի Դաշնության արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովին:
Հանդիպմանը նախարարները քննարկեցին հայ-ռուսաստանյան դաշնակցային փոխհարաբերությունների օրակարգի հարցերի լայն շրջանակ, երկու երկրների ղեկավարների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը։
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Սերգեյ Լավրովն անդրադարձան ՀՀ վարչապետի՝ առաջիկայում Մոսկվա կատարելիք պաշտոնական այցի նախապատրաստական աշխատանքներին։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձան ղարաբաղյան հիմնախնդրի վերաբերյալ՝ Վիեննայում և Սանկտ-Պետերբուրգում կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարմանն առնչվող հարցերին:
Հայաստանի և Ռուսաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները մտքեր փոխանակեցին տարածաշրջանային և միջազգային հրատապ խնդիրների շուրջ։

Nalbandian and Lavrov Discussed Karabakh Conflict in Moscow
Armenian Foreign Minister Eduard Nalbandian met with Russian Foreign Minister Sergey Lavrov in Moscow on January 19, 2017.
As RA MFA official website reports, during the meeting the interlocutors discussed wide range of issues of the bilateral agenda of Armenian-Russian allied relations, as well as the course of the implementation of the agreements reached by the heads of the states.
The ministers spoke of the preparation works of the Armenian Prime Minister’s upcoming visit to Moscow.
The Foreign Ministers of Armenia and Russia discussed also issues related to the implementation of the agreements reached during the summits in Vienna and St. Petersburg aimed at the advancement of the peaceful settlement of the Karabakh conflict.