ԼՂՀ ՊՆ. իրադրությունն առաջնագծում համեմատաբար հանգիստ է եղել
Հունվարի 24-ին և լույս 25-ի գիշերը իրադրությունը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին, բացառությամբ Մարտունու ուղղության, համեմատաբար հանգիստ է եղել: Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 15 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 140 կրակոց:
Արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (2 արկ), հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

По оперативным данным, в ночь с 24 на 25 января на карабахско-азербайджанской границе, за исключением Мартунинского направления, обстановка была относительно спокойной, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня около 15 раз. Противник произвел в направлении армянских позиций более 140 выстрелов.
В восточном направлении границы ВС Азербайджана применили также противотанковый гранатомет (2 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны воздерживались от ответных действий и продолжают осуществлять надежную оборону боевых позиций.