ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը կոչ է արել Թրամփին չեղարկել ԱՄՆ մուտքի արգելքը
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիու Գուտերիշը հույս Է հայտնել, որ ԱՄՆ մուսուլմանական մի շարք երկրների քաղաքացիների մուտքի արգելքը շուտով կչեղարկվի, հայտնում է Boston Herald-ը:
Գլխավոր քարտուղարը հույս է հայտնել, որ դա տեղի կունենա «հնարավորինս շուտ»: Գուտերիշի համոզմամբ՝ սահմանված միջոցները հազիվ թե թույլ տան արդյունավետ կերպով ԱՄՆ-ը պաշտպանել ահաբեկչական սպառնալիքից:
Ավելի վաղ Թրամփն ստորագրել Է հրամանագիր, որը նախատեսում Է 120 օրով դադարեցնել ԱՄՆ-ում փախստականների տեղավորման ծրագիրը: Այն նաև 90 օրով սահմանափակել Է Սիրիայի, Իրաքի, Իրանի, Սոմալիի, Սուդանի, Լիբիայի և Եմենի քաղաքացիների մուտքը երկիր:

Генсек ООН призвал Трампа отменить ограничения на въезд иностранцев в США
Генеральный секретарь ООН Антониу Гутерриш выразил надежду на быструю отмену запрета на въезд в США граждан ряда мусульманских стран, передает Associated Press.
По словам генсека, он надеется, что это произойдет "как можно раньше". По словам Гутерриша, введенные меры, вряд ли позволят эффективно защитить США от террористической угрозы, - сообщает Корреспондент.
Напомним, президент США Дональд Трамп своим указом на 120 дней ограничил въезд в Соединенные Штаты беженцев и на 90 дней приостановил въезд в страну из семи государств c преимущественно мусульманским населением: Ирака, Сирии, Ирана, Судана, Ливии, Сомали и Йемена.